Mgr. art. Maroš Schmidt, vedúci Slovenského múzea dizajnu, kurátor a kustód zbierok. Priemyselný dizajnér so špecializáciou na automobilový dizajn a dejiny dizajnu na našom území.

Pána Demčáka nepoznám osobne, iba cez maily a telefón. Keď som mu volal prvý krát, bol som pripravený na tradičnú aroganciu zberateľov, ktorí všetko vedia a nemajú radi konkurenciu. Bol som prekvapený, že som sa stretol s normálnym, racionálnym a po chvíli s veľmi ľudským prístupom. Som zvyknutý na priekupníkov, ktorí si nechajú pre 2 EURá vŕtať koleno, no s ním sa dalo rozprávať bez pocitu menejcennosti, ale zároveň som nemal pocit, že ho otravujem ani on mňa. Viem, že som si po telefonáte povedal: Aký milý človek. Bodaj by takých bolo viac. Potom sme si už len písali a páčilo sa mi, že sa zaujíma o Futurit, ba čo viac, stal sa Futurit agentom. Do múzea nám nosia dary obyčajní ľudia, takí ktorí nezbierajú nič, skôr im veci zavadzajú, alebo takí, ktorých predkovia boli dizajnéri, či teoretici dizajnu a oni cítia, že tak splácajú rodičom dlh. U Pána Demčáka ma prekvapilo nadšenie pomáhať. Legitimácia MDV, ktorú mi daroval, je vo veľmi dobrom stave, a to je neuveriteľné, lebo aj ja by som mal čo robiť aby som sa s takým kúskom rozlúčil. Klobúk dole. A keď mi zohnal odznaky Futurit za super cenu, čím mi ušetril 35 EUR, tak to som už naozaj chápal tak, že je to zberateľ s veľkým Z, akých sa dnes moc nevidí. Som maximálne spokojný s našou spoluprácou a budem rád, keď bude mať cestu do Bratislavy a navštívi naše depozitáre.

www.scd.sk/muzeum

www.facebook.com/futuritbratislava

,

Terezia Kimlová, Všeobecná Zdravotní Poišťovňa ČR, Praha

S Ing. Demčákem byla super spolupráce, peníze na účet poslal předem a ihned po dohodě a zaslal na email i doklad o úhradě, medaile jsem mu ihned odeslala jako ceninu. Nadále se těším na další případnou spolupráci.

,

,

,

,

,

Mgr. Ján Bocan, predseda European Collectors Association, Snina

Števo je človek, ktorého záujem o zberateľstvo je zároveň hnacou silou k vedomostiam, ktoré získava a ďalej odovzdáva. Je to mladý inteligentný zberateľ na ceste za úspechom. Vnímam ho ako veselého a otvoreného človeka, ochotného poradiť a pomôcť. Zvlášť oceňujem jeho ambície venované tomuto projektu, ktorého hlavnou úlohou je korektné poradenstvo v oblasti zberateľstva. Verím, že jeho úsilie v tomto prípade nebude márne a svojim počínaním si získa patričnú popularitu a uznanie medzi zberateľskou obcou. Držím palce...

,

,

,

,

,

,

Mgr. Anna Grošková, historička, Ľubiša

Pán Demčák mi pomohol pri skompletizovaní niekoľkých zbierok mincí pre môjho ocina. Mala som česť spoznať ho nie len ako odborníka na zberateľstvo, ale tiež ako mladého, vždy usmiateho človeka, ktorý žije svojou prácou. Jeho vášeň pre zberateľstvo je priam nákazlivá a prajete si trošku z nej odkrojiť.Osobne som absolvovala pár burzí zberateľov s pánom Demčákom, môžem preto objektívne povedať, že je ochotný venovať svoj čas a pracovať čo najlepšie s cieľom pomôcť a naplniť požiadavky každého klienta. Či už ho oslovíte s jednou mincou, alebo kufrom plným histórie. Ku každému pristupuje osobitne, no rovnako odborne a ľudsky. Pri každom stretnutí zanechá aj kus seba.