Števo Demčák

„Milujem históriu, ktorej sa môžem dotknúť kedykoľvek sa mi zachce.“

Počas mojej dvanásťročnej zberateľskej praxe som pomohol doplniť zbierky stovkám zberateľovna Slovensku i v zahraničí. Odkúpil som stovky zbierok a dedičstiev. Vďaka otvorenému a férovému prístupu k obchodu som sa vždy s predávajúcim dohodol k obojstrannej spokojnosti. S niektorými zberateľmi a predávajúcimi sme sa stali dlhoroční priatelia a s inými sme v pravidelnom kontakte.

Dozrel som v živote do bodu, kedy chcem nielen dostávať ale hlavne dávať. Preto sa rád podelím so svojimi zberateľskými prebytkami a informáciami, ktoré som počas rokov nazhromažďoval.

som aktívnym členom týchto organizácií, ktoré sa venujú zberateľskej činnosti:

Slovenská numizmatická spoločnosť - pobočka Košice

Zväz slovenských filatelistov - Klub Filatelistov 54 - 01 Košice

Spolok Košických Filatelistov

Skupina zberateľov perfinov ZSF

European Collectors Association

Společnost sběratelů fiskální filatelie & jiných známek

(odborná sekce Svazu českých filatelistů, z. s.) - Praha, Česká republika

Janko Demčák

asistent výkupu

Už v šestnástich rokoch som podľahol zberateľstvu. Prvýkrát to bolo, keď ma môj starší brat zobral so sebou na burzu v Košiciach. Odvtedy som si nenechal ujsť žiadnu takúto príležitosť. Navštívil som stovky búrz doma i v zahraničí. Načerpával som inšpiráciu a vedomosti, ktoré sa snažím uplatňovať v súčasnosti. Aktuálne sa naplno venujem výkupu starožitností a zberateľských predmetov v našej kamennej prevádzke v Michalovciach.


Katka Bednarzová

asistentka výkupu

V živote mám to šťastie, že už v mladom veku som našla svoju celoživotnú vášeň. Nikdy som si však nemyslela, že ju nájdem v starožitnostiach. No stalo sa. Už takmer desať rokov sa špecializujem na porcelán, sklo a keramiku. Starogrécky filozof Sokrates raz povedal: „Viem, že nič neviem.“ Pri starožitnostiach to platí dvojnásobne. Každý deň sa stretávam s niečím novým. Študujem odbornú literatúru, v ktorej vždy nájdem niečo zaujímavé. A práve to ma na tejto „práci“ najviac baví. Nikdy totiž neviete kto a s čím sa objaví vo dverách, aby vás poprosil o pomoc.